Jelgavā turpina attīstīties gudras pilsētas (Smart City) tehnoloģiska infrastruktūra. Sekojot līdzi jaunākajām lietiska interneta (IoT) tendencēm, Jelgavas pilsētā izveidots bezvadu energoefektīvs tālas darbības un plaša pārklājuma LoRaWAN tīkls, kurš nodrošina vidi attālai datu vākšanai no dažādām viedam ierīcēm: devējiem, skaitītājiem un sensoriem.

Viedierīce pārraida datus pa gaisu uz bāzes staciju. Stacija saņem signālus no visām ierīcēm, kas atrodas tā darbības zonā, digitalizē un pārsūta uz serveri, izmantojot Jelgavas pašvaldības informatīva tīkla kanālus. Serverī apkopotos datus izmanto, lai attēlotu, analizētu, uzraudzītu resursu patēriņu, izmantojot datorus, viedtālruņus, un citas ierīces, kā arī ziņošanai un lēmumu pieņemšanai pilsētas pārvaldībā.

Lietiska interneta attīstības projekta ietvaros Jelgavā izvietota bāzes stacijas un dažādu veidu sensoru iekārta, kura nodrošina stabilo LoRaWAN tīkla pārklājumu pilsētas centrā. To pamata funkcijas būs ūdens, siltums, elektrība skaitītāju rādījumu attāla savākšana un temperatūras, mitruma, gaisa piesārņojuma, gaismas parametru novērošana tai skaitā pašvaldības ēkās ikdienā.